Valve ukončí podporu Linux distribúcie Ubuntu

Valve ukončí podporu Linux distribúcie Ubuntu

Odporúčaný softvér už nebude ani podporovaný.

Aj keď sa Valve snažilo zjednodušiť hráčom na Linuxe používanie Steamu a chvíľu sa dokonca snažili pretlačiť vlastné verzie systému, nikdy sa z tohto operačného systému nestal masový produkt a drvivá väčšina hráčov radšej používa Windows. Podľa posledného hardvérového prieskumu používa Linux iba 0,84% hráčov, čo je žalostne málo, pričom najväčší podiel má distribúcia Ubuntu. A tí to budú mať o čosi ťažšie.

Valve totiž oznámilo, že nová verzia Ubuntu, ktorá má prísť v októbri tohto roka ako verzia 19.10 nebude podporovaná Steamom. Valve tvrdí, že bude naďalej podporovať iné Linux distribúcie, no Ubuntu medzi nich už patriť nebude.

Podľa neoficiálnych informácií je to z dôvodu, že Ubuntu 19.10 nebude podporovať 32-bitové aplikácie, pričom mnohé hry sú pripravené práve vďaka 32-bitovej knižnici. Tento krok sa nepáči mnohým Linux používateľom a vývojárom a tvorcovia Ubuntu naň zareagovali tak, že podpora 32-bitových knižníc bude v Ubuntu 19.10 zahrnutá.

Zdá sa však, že už je to trochu neskoro a Valve bude hľadať pre svoj Steam inú oficiálnu Linux distribúciu, nakoľko Ubuntu bola doteraz odporúčanou Linux distribúciou pre používateľov Steamu. 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk