Tvorcovia Sniper Elite: Epic Games platí za exkluzivity kráľovsky

Tvorcovia Sniper Elite: Epic Games platí za exkluzivity kráľovsky

 

A vývojári to využívajú.

Kupovanie exkluzivít pri PC hraní je stále horúcou témou herného priemyslu, hlavne po tom, čo Epic Games doslova rozhadzuje peniaze okolo seba na viac a aj menej známe vývojárske tímy, aby na istú dobu opustili Steam a vydali svoje hry exkluzívne v Epic Games Store.

A aj keď mnoho vývojárov sa to snaží zaobaliť do tradičných PR vyjadrení, šéf štúdia Rebellion (Sniper Elite, Zombie Army, Strange Brigade) Jason Kingsley to na konferencii Develop Brighton povedal celkom priamo a jednoznačne. Mimochodom, ich chystaná hra Zombie Army 4: Dead War bude tiež Epic Game Store exkluzivitou.

Kingsley povedal, že aj keď Rebellion nepreferuje vývoj exkluzivít a ani vydávanie hier v jednom PC digitálnom obchode, no peniaze sú peniaze: „Vo všeobecnosti nepreferujem exkluzivity, no rozumiem pozícii Epicu a musím povedať, že platia kráľovsky za to, aby si vybudovali obchod. Je to ich obchodný model, je to skvelé a s radosťou si tie peniaze zoberieme a poďakujeme za ne.“

Podľa Kingsleyho sú to podobné exkluzívne dohody, aké sa robia v konzolovom priestore a podľa jeho slov boli prekvapení z toho, akou podporou ich zahrnula spoločnosť Epic. Mysleli si totiž, že takúto podporu dostávajú iba „super veľké hry,“ ku ktorým Zombie Army nepatrí: „Niekedy musíte ako indie vývojár riskovať. Toto je síce veľké riziko, ale môže nám to priniesť veľkú odmenu.

Zombie Army 4: Dead War vychádza v roku 2020 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk