Destiny 2 vám čoskoro umožní presunúť si svoju postavu na inú platformu

Destiny 2 vám čoskoro umožní presunúť si svoju postavu na inú platformu

 

Cross-save prichádza.

Možno ste niekedy chceli vymeniť konzolu za PC alebo naopak, no nestalo sa tak, lebo stovky hodín hrania niektorých hier by zostali na starej platforme. Ak sa to týka hry Destiny 2, tak už čoskoro takýto problém mať nebudete.

Bungie oznámilo, že od 21. augusta pridá do hry možnosť cross-save, to znamená, že svoj Bungie účet na ktorom budú všetky vaše postavy si prepojíte so svojimi hernými účtami (Xbox Live, PSN, Battle.net) a následne si ho budete môcť preniesť na ľubovoľnú platformu. Samozrejme, to však neznamená, že aj hra samotná sa vám prenesie na túto platformu. Tú si musíte kúpiť na každej platforme samostatne.

Bungie taktiež naznačilo, že pracuje aj na cross-play funkcionalite, no tá určite nebude hotová pred septembrovým vydaním expanzie Shadowkeep.

S jej príchodom nastáva ďalšia veľká zmena. Na PC sa totiž hra presúva z Battle.net na Steam. Možnosť presunu bude dostupná v deň vydania expanzie Shadowkeep, teda 1. októbra. Hra bude navyše z Battle.net 1. októbra úplne odstránená, takže ak si chcete zachovať svoj obsah, tak vašou jedinou možnosťou je presun na Steam. Pri presune PC verzie z Battle.net na Steam sa však presunú aj všetky kúpené expanzie, takže tie si nebudete musieť kupovať znova.

Zdroj: Bungie

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk