G2A sa pustilo do slovnej prestrelky a obvinilo herné štúdio z osočovania

G2A sa pustilo do slovnej prestrelky a obvinilo herné štúdio z osočovania

Toto bude ešte zaujímavé.

Včera sme vám priniesli správu o stave republiky...sorry...správu o stave vojny medzi obchodom G2A a indie vývojármi. Čerešničkou bolo vyhlásenie tvorcov hier Natural Selection 2 a Subnautica, štúdia Unknown Worlds, že vzhľadom na ich sľub im G2A dlhuje 300 tisíc dolárov ako odškodné za poplatky za chargeback.

Reakcia však na seba nenechala dlho čakať. G2A vydalo vyhlásenie v ktorom kritizuje štúdio Unknown Worlds a dokonca ich obviňuje z osočovania. Podľa nich totiž straty štúdia Unknown Worlds prišli v čase, kedy spoločnosť G2A neexistovala.

„Spoločnosť G2A začala fungovať v roku 2014 a teda v tomto roku oslavuje svoje piate narodeniny. Kľúče o ktorých Unknown Worlds hovoria boli ukradnuté a predané pred 8. marcom 2013, čiže pred šiestimi rokmi. Charlie (šéf štúdia Unknown Worlds) napísal, že štúdio zaplatilo na poplatkoch spojených s chargebackom viac ako 30 tisíc dolárov a to kvôli G2A. To je osočovanie a dúfame, že upraví svoj príspevok, alebo sa ospravedlní.“

Technicky má spoločnosť G2A pravdu, pretože v roku 2013 neexistovala, no existovala pod názvom Go2Arena. G2A však podotklo, že táto spoločnosť fungovala na báze iného biznis modelu a údajne hru Natural Selection 2 ani vôbec neponúkala.

Uvidíme teda, aká bude reakcia vývojárov.

Zdroj: G2A

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk