Tretí Zaklínač sa stále predáva ako teplé rožky

Tretí Zaklínač sa stále predáva ako teplé rožky

 

CD Projekt sa určite nesťažuje.

Včera mala spoločnosť CD Projekt prezentáciu svojich kvartálnych výsledkov a zdá, sa že situácia sa po nie až tak priaznivých mesiacoch napráva. Predobjednávky Cyberpunku 2077 sú na dobrej ceste a Zaklínač 3 sa naďalej predáva: „Naše finančné výsledky za prvý polrok boli ovplyvnené hlavne predajmi Zaklínača 3, ktoré zostávajú silné. To posilňuje našu vieru, že investície do kvalitných hier sa vyplácajú a takéto hry sa predávajú dlhodobo. V prvom polroku 2019 sme predali viac kópií Zaklínača 3 ako v prvom polroku 2018,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti Piotr Nielubowicz.

Spoločnosť očakáva ďalšie zvýšené príjmy v druhom polroku 2019 a to vďaka plánovanému vydaniu kompletnej edície tretieho Zaklínača na konzole Nintendo Switch.

Po dlhom čase sa navyše môže CD Projekt pochváliť, že ich GOG divízia, ktorá bola dlhodobo v strate sa konečne nachádza v čiernych číslach. Zdá sa teda, že nutná redukcia počtu zamestnancov v tejto spoločnosti pomohla.

CD Projekt má momentálne 953 zamestnancov, pričom 777 ich pracuje priamo v štúdiu CD Projekt RED a zvyšných 176 pracuje práve v spoločnosti GOG. Z týchto 953 zamestnancov je 75% mužského a 25% ženského pohlavia.

Zdroj: CD Projekt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk