Steam „podkúril“ vo vojne proti Epic Games Store. Vydal nové podmienky pre vydanie hry
Update

Steam „podkúril“ vo vojne proti Epic Games Store. Vydal nové podmienky pre vydanie hry

 

Niektoré veci už nebudú také jednoduché.

Možno si spomínate na situáciu okolo exkluzivity hry Metro Exodus. Hra bola 2 týždne pred vydaním úplne stiahnutá zo Steamu, bola vyhlásená za exkluzivitu na Epic Games Store a hráči boli právom naštvaní. Dokonca aj zástupca spoločnosti Valve povedal, že takéto dohody sú nefér voči zákazníkom.

A zdá sa, že Valve tentokrát okrem veľa rozprávania pripravilo aj konkrétne kroky, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa takáto situácia v budúcnosti neopakovala. A je zrejmé, že je namierená priamo proti spoločnosti Epic Games.

Do zmluvy medzi hernými vývojármi/vydavateľmi totiž vstúpila klauzula, ktorá upravuje vzťahy medzi dvoma stranami pri vydaní hry na Steame. Konkrétne zakazuje to, čo stalo pri hre Metro Exodus. Čiže v prípade, že už máte hru v ponuke na Steame, či už vo forme „produktovej stránky,“ predobjednávky, alebo klasickej predajnej verzie, tak jednoducho nemôžete hru stiahnuť z obchodu v prospech exkluzivity v inom digitálnom obchode.

Čo však Epic Games stále môže robiť je odchytávať herných vývojárov/vydavateľov predtým, ako začnú proces vydávania hry na Steame, ako to napríklad bolo v prípade Control či Ancestors.

Zdá sa teda, že vojna digitálnych platforiem na PC trhu začína naberať na obrátkach a už aj Valve začína robiť konkrétne kroky, aby nestrácali veľké množstvo hier voči spoločnosti Epic Games. Ono, keď robíte niektorej hre niekoľko mesiacov reklamu vo svojom digitálnom obchode a tá vás 2 týždne pred vydaním opustí, tak to asi naštve.

UPDATE:  Pôvodná správa o úprave podmienok pochádzala od hernej vývojárky. Od nej je Tweet vyššie. Viacerí užívatelia však tvrdia, že táto podmienka existuje už od roku 2017, no Valve sa ju doteraz rozhodlo nevyužiť.

Zdroj: Reddit/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk