Počet predplatiteľov World of Warcraft sa po vydaní Classic dramaticky zvýšil

Počet predplatiteľov World of Warcraft sa po vydaní Classic dramaticky zvýšil

 

Zaručený liek na klesajúci počet hráčov.

Či už to bola nostalgia, zvedavosť, alebo niečo iné, zdá sa, že vydaním World of Warcraft: Classic trafil Blizzard klinec po hlavičke. Vyzerá to tak, že vydanie tejto „pôvodnej“ verzie najpopulárnejšej MMORPG hry na svete prilákalo veľké množstvo ľudí.

Spoločnosť Superdata totiž uverejnila štatistiku za mesiac august v ktorej informoval, že počet predplatiteľov WoWka v auguste stúpol o 223% oproti júlu. Podľa ich výskumu sa totiž k plateniu mesačného poplatku za hranie World of Warcraft vrátilo mnoho ľudí, ktorí svet Azerothu predtým opustili. Zároveň však štatistika Superdata naznačuje, že celkový počet predplatiteľov neprekonal čísla, ktoré hru sprevádzali pri minuloročnom vydaní expanzie Battle for Azeroth. No napriek tomu si myslíme, že Blizzard bude s týmito číslami spokojný.

Teraz bude veľmi dôležité sledovať to, či hráči pri tejto verzii hry ostanú, alebo po chvíli zistia, že hrať znova 15-ročnú hru už asi nemá takú šťavu, ako kedysi.

World of Warcraft sa hlavne vďaka vydaniu Classic vyšplhal na tretie miesto najpopulárnejších PC hier z hľadiska tržieb, pričom ju predbehli iba Dungeon Fighter Online a League of Legends. Konzolovému trhu dominuje Fortnite a mobilnému zas Pokémon GO.

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk