Valve konečne mení spôsob distribúcie herných soundtrackov na Steame

Valve konečne mení spôsob distribúcie herných soundtrackov na Steame

 

A všetky sú k lepšiemu.

Valve asi nikdy neriešilo distribúciu herných soundtrackov ideálne. Predávali sa totiž ako DLC, čo znamenalo dva veľké problémy:

  • Na to aby ste si mohli kúpiť soundtrack k hre ste museli vlastniť samotnú hru, ktorú ste možno ani nechceli. Viem, znie to divne, ale niektorí by si radi kúpili len soundtrack.
  • Ak ste ten soundtrack chceli vypočuť, tak ste si museli nainštalovať aj základnú hru, aj keď ste to nechceli.

Spoločnosť Valve však oznámila, že po niekoľkých rokov tohto menej ako ideálneho systému konečne pridali do ponuky Steamu nový typ aplikácie: Soundtracky. To znamená, že si ich budete môcť kúpiť bez nutnosti kúpy hry, spustiť bez nutnosti inštalácie hry, budete ich môcť manažovať samostatne a taktiež budete môcť aj nezávisle určiť priečinok, kde budú inštalované.

A pre vývojárov to napríklad znamená to, že budú môcť predávať soundtrack bez ohľadu na to, či je základná hra na Steame. Soundtracky budú distribuované cez MP3 formát, no vývojári môžu ponúknuť aj kvalitnejšie FLAC a WAV formáty.

Bude však nutné, aby vývojári prekonvertovali súčasné soundtracky na nový typ súboru k čomu Valve vytvorilo užitočnú utilitku. Nový spôsob distribúcie soundtrackov by mal byť k dispozícii koncom Januára spolu so začiatkom nového výpredaja. 

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk