Herný vývojár dal vlastnú hru na torrenty a predaje sa mu zvýšili o 400%

Herný vývojár dal vlastnú hru na torrenty a predaje sa mu zvýšili o 400%

 

Aj to je možnosť, ako na to.

V druhý deň nového roka vydal indie vývojár Shota Bobokhidze (štúdio ShotX) na Steame novú rouge-like postapokalyptickú hru Danger Gazers. Lenže, ako všetci dobre vieme, na Steame je bordel a takéto malé hry sa tam často stratia hneď po vydaní. A hra tak skončila zahrabaná v mori tisícok ďalších hier.

Keď však Bobokhidze videl, že tadiaľto cesta nevedie, rozhodol sa pre radikálny krok. Svoju hru sám zavesil na populárnu torrentovú stránku The Pirate Bay a v popise dokonca uviedol, že hru si môžu stiahnuť ľudia zdarma ako DRM-free verziu.

Hráčov akurát poprosil, že keď sa im hra zapáči, tak aby zvážili jej kúpu na Steame. Výsledok? Predaje hry sa zvýšili o 400% a toto na prvý pohľad šialené rozhodnutie sa mu odmenilo: „Vyrastal som v situácii, kedy bolo pirátstvo jediným spôsobom, ako sa dostať k novým hrám,“ povedal Bobokhidze pre Polygon.

„Mnoho hráčov je v pozícii, že si hru nemôže kúpiť, no sú ochotní pomôcť tak, že budú o hre šíriť dobré slovo, zdieľať zážitky z hry na sociálnych sieťach, alebo mi pošlú pozitívnu spätnú väzbu. A všetko toto pomáha.“

Bobokhidze prezradil, že okrem 400% zvýšenia predajov na Steame sa hra nachádza na oveľa väčšom množstve „Wish Listov“ čo naznačuje, že mnoho hráčov hru kúpi v momente, keď sa dostane do zľavy. Niektorí ho dokonca kontaktovali, aby mu poslali väčšiu sumu, aká je stanovená za kúpu hru.

Vyzerá to teda tak, že aj toto je spôsob, ako svoju hru dostať do povedomia hráčov.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk