Ubehli iba necelé dva roky a Epic Games Store už stúpa na päty Steamu

Ubehli iba necelé dva roky a Epic Games Store už stúpa na päty Steamu

 

Sila hier zdarma.

Keď sa v roku 2018 znenazdajky objavil Epic Games, že vytvoril takýto nový obchod a chce byť konkurenciou Steamu, tak sa našli dve skupiny hráčov. Jedna si ťukala na čelo a druha sa pustila do hurónskeho smiechu. Ten ich však prešiel, keď Epic Games začal skupovať časové exkluzivity, pričom prvou veľkou hrou, ktorá sa zrazu stratila z ponuky Steamu bolo Metro Exodus.

A keď si k tomu prirátame pravidelné rozdávanie hier zdarma, tak hráči sa podľa všetkého k Epic Games Store hrnú aj napriek tomu, že táto služba ani zďaleka neponúka toľko funkcií ako konkurencia. Exkluzivity a hry zdarma – to vám stačí, aby ste úspešne rozbehli vlastný obchod.

A všetko to zatiaľ vyvrcholilo v priebehu mesiaca máj, kedy počas niekoľkých týždňov Epic rozdal pre svojich užívateľov hry Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collection a Civilization 6 a okamžite sa to ukázalo na číslach.

Epic Games Store totiž hlási 61 miliónov aktívnych užívateľov mesačne, pričom počet aktívnych užívateľov naraz presiahol 13 miliónov. Len pre porovnanie, Steam naposledy hlásil 95 miliónov aktívnych užívateľov mesačne a služba pravidelne presahuje 20 miliónov aktívnych užívateľov naraz. Keď si však zoberieme do úvahy, ako dlho je na trhu Steam a ako dlho Epic Games Store, tak je tento úspech ešte o to pôsobivejší.

„Keď sme vytvorili Epic Games Store, vždy sme chceli vytvoriť veľké podujatie okolo rozdávania hier zdarma, aby sme hráčom dali niečo skvelé a rozhodli sme sa vrhnúť na to všetky sily,“ povedal šéf Epic Games Store, Steve Allison. „Výsledky prekonali naše vlastné očakávania. V roku 2020 sme rástli rekordným spôsobom.“

Zdá sa teda, že Epic Games Store tu s nami bude a bude iba na konkrétnych hráčov, ako sa s tým vysporiadajú.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk