Diablo 4 bude mať na mape základne, ktoré môžete oslobodiť

Diablo 4 bude mať na mape základne, ktoré môžete oslobodiť

 

Nové RPG od Blizzardu si požičiava elementy od iných známych hier. 

Blizzard v novom článku priblížil mechaniky, ktoré sa objavia v novom pokračovaní hernej série Diablo. Vývojári sa momentálne venujú testovaniu toho, čo hráči v otvorenom svete robia a ako tieto aktivity spraviť čo najzaujímavejšími . Cieľom tvorcov je vytvoriť kombináciu medzi príbehovými prvkami a objavovaním lokalít. 

Developeri už dávnejšie odhalili, že v novom Diable sa môžeme tešiť na world eventy, ktoré sa budú dať pokoriť len s pomocou viacerých hráčov, no takisto PvP, crafting systém a základne, ktoré budú fungovať ako bandit campy v hrách Far Cry či Assassins creed. Tie musíte vyčistiť od nepriateľov a obsadiť, aby ich mohli obývať spriatelené NPC, u ktorých môžete nakupovať. Takisto sa obsadením základne otvorí aj fast travel pre danú lokalitu. 

Blizzard sa snaží, aby každá základňa mala svoj príbeh, ktorý budú hráči oslobodzovaním odhaľovať. Medzi nimi by sa malo ocitnúť zakliate mesto, v ktorom sa dedinčania menia na kôpky soli. Ďalšou základňou má byť krypta plná skeletonov. V blogu priblížili aj to, ako bude fungovať multiplayer. Vývojári nechcú, aby bolo Diablo 4 MMO, kde je na kope množstvo hráčov a preto vytvárajú opatrenia, aby ovplyvnili to, kedy a koľko hráčov stretnete. 

Hlavná dejová línia a dungeony sú naviazané na hráča, prípadne jednotnú skupinu hráčov a to sa meniť nebude dať. Keď ale hráči dokončia isté dejové línie, mesto sa zmení a hráči sa v ňom budú môcť stretávať. Tu a tam stretnete hráčov aj v open-world lokalitách, ich hustota bude záležať od prebiehajúcich world eventov. Blizzard chce, aby ste si príbehom nového Diabla prešli sami alebo s úzkou skupinou ľudí, aj keď sa budete zúčastňovať world eventov s inými hráčmi. 

Nový blog priblížil aj výrobný proces pripravovanej hry, celý tím pracoval počas pandémie z domu. Diablo sa zatiaľ nedostalo do betatestu, dokonca ani do alphy. „Zvyčajne nediskutujeme o svojich hrách s verejnosťou v takomto skorom štádiu, no uvedomujeme si, že je momentálne veľmi dôležité pripomenúť sa hráčom, keďže sa tento rok neorganizuje Blizzcon,” oznámil Blizzard v blogu. 

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk