Steam zatočil s hľadačmi nízkych cien: Priniesol nové obmedzenia pri nákupe

Steam zatočil s hľadačmi nízkych cien: Priniesol nové obmedzenia pri nákupe

 

Už žiadne zneužívanie systému.

Nakupovanie cez VPN bolo na Steame vždy populárne. V praxi ide o to, že ste sa za pomoci VPN softvéru tvárili, že vaša lokalita je iná, ako v skutočnosti je a vďaka tomu ste vedeli prekabátiť Steam a nakupovať hry v regiónoch, kde sú neporovnateľne lacnejšie, ako napríklad India, Mexiko a Argentína.

Na zneužívanie tohto systému však často doplatili práve hráči v týchto krajinách, pretože herné spoločnosti jednoducho zdvihli cenu hier v týchto regiónoch. Naposledy sa presne to stalo pri spustení predobjednávok Horizon: Zero Dawn, kedy hráči pokúšali šťastie a to aj napriek tomu, že Valve hrozí za zneužívanie VPN systémov banom. Sony však rýchlo zakročilo a zdviho ceny v niektorých regiónoch.

A Valve pritvrdilo. Twitter účtu Steam Database sa totiž podarilo vyloviť novú podmienku pri platbe na Steame. Podľa nej musíte použiť pri nákupe hry kartu z krajiny, kde sa nachádzate. Čiže, ak nakupujete v maďarskom Steam obchode, tak musíte mať maďarskú platobnú kartu.

„Ak ste sa presunuli do novej krajiny, alebo žijete v zahraničí počas dlhšieho obdobia, môžete aktualizovať svoju krajinu Steamu v nastaveniach, keď dokončíte prvú transakciu za pomoci platobnej karty z danej krajiny,“ píše sa v aktualizovaných podmienkach Steamu. „Keď sa vaša lokalita líši od tej, ktorá je priradená vášmu Steam účtu, budete mať možnosť zmeniť región Steam obchodu v nákupnom košíku, alebo pri platbe.“

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk