MutiVersus končí...vráti sa v roku 2024

MutiVersus končí...vráti sa v roku 2024

 

Podivný prípad bojovej hry.

Jedným z hitov minulého roka bola bojová hra MultiVersus od Warner Bros. Games. A aj keď v súčasnosti už ani zďaleka neprodukuje také čísla, ako pri vydaní, tak stále sa jej relatívne dobre darí. To však už čoskoro platiť nebude.

V bizarnom kroku totiž vývojári oznámili, že produkt, ktorý hráči hrali už takmer rok bola beta verzia, ktorá mala byť po určitej dobe stiahnutá z obehu. A to aj napriek tomu, že hra už počas svojho fungovania dostala niekoľko balíčkov obsahu a sezón.

Čo sa teda stane? Hra 25. júna 2023 prestane fungovať a vývojári ju už 4. apríla stiahnu z obehu. Vývojári sa opätovne pustia do vývoja a následne začiatkom roka 2024 by mali hru opäť uviesť na trh. Hra nebude totálne nefunkčná – naďalej budeme mať prístup k lokálnym zápasom a tréningovému módu. Všetky online funkcie však budú deaktivované.

„Vieme, že nás čaká ešte veľa práce. Vďaka tomu máme jasnejší prehľad o tom, na čo sa musíme zamerať, konkrétne na obsahovú kadenciu nových postáv, máp a režimov, aby ste si hru mohli užiť viacerými spôsobmi, spolu s aktualizovaným sieťovým kódom a ďalšími vylepšeniami v oblasti matchmakingu. Na základe vašej spätnej väzby tiež prepracujeme systém postupu a budeme sa zaoberať novými spôsobmi, ako sa v hre spojiť s priateľmi. Aby sme to urobili správne, otvorenú betu MultiVersus uzavrieme 25. júna 2023. V rámci tohto procesu pozastavíme aktualizácie a stiahneme hru z prevádzky, pretože sa pripravujeme na spustenie hry MultiVersus, ktoré plánujeme na začiatok roka 2024.“

Problémom je hlavne to, že vývojári nie sú ochotní vrátiť peniaze hráčom, ktorí ich do MultiVersus investovali. Odôvodňujú to faktom, že hráči si tento obsah budú môcť preniesť do „plnej“ verzie hry v roku 2024 a to vrátane nepoužitej meny Gleamimum a Battle Pass tokenov. Preto vývojári hráčov odkázali na držiteľov platforiem (Xbox, PlayStation, Steam, EGS), aby si prípadné vrátenie peňazí nárokovali u nich, no tam sa šanca na úspech blíži k nule.

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk