Sony vylúčilo, že by v najbližšej budúcnosti pripravovalo nástupcu PS Vita

Sony vylúčilo, že by v najbližšej budúcnosti pripravovalo nástupcu PS Vita

 

Hello darkness my old friend...

Aj keď Sony sa vezie na vlne úspechu svojej konzoly Playstation 4, tak posledné roky sú v jej histórii poznačené čiernou škvrnou s názvom Playstation Vita. Handheld, ktorý vyšiel v roku 2011 sa nikdy nedočkal veľkého úspechu a pod zem ju zadupalo Nintendo DS.

Vita od svojho vydania predala iba niečo cez 16 miliónov kusov a Sony ju prakticky niekoľko rokov po vydaní odsúdilo na zánik tým, že handheld prestalo podporovať. Dnes je tak PS Vita skôr kúskom do múzea videohernej histórie. A pre Sony je to lekcia, ktorá znamená, že ich tak skoro na trhu s handheldmi neuvidíme.

Šéf Playstation Jim Ryan v rozhovore pre Gameinformer síce pochválil Vitu „ako brilantný kúsok hardvéru v mnohých smeroch a zážitok z hrania bol skvelý“ no zároveň priznal, že pri jej propagácii nepostupovali dobre a teraz im potencionálnu základňu zákazníkov doslova ukradlo Nintendo so Switchom. Zároveň taktiež potvrdil, že handheldy „sú biznis v ktorom Sony momentálne očividne nepôsobí,“ čo prakticky vylučuje možnosť potencionálneho nástupcu v najbližšej dobe.

Zdá sa teda, že Sony sa do histórie zapíše iba dvojicou handheldov – PSP a PS Vita.

Zdroj: GameInformer

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk