Nový Deus Ex s podtitulom Mankind Divided: Únik informácií odhalil info o pokračovaní série

Nový Deus Ex s podtitulom Mankind Divided: Únik informácií odhalil info o pokračovaní série

Všetci milovníci cyberpunku a obzvlášť série Deus Ex by teraz mali zbystriť všetky svoje zmysly. Podľa leaku, ktorý sa podaril ruskému webu Kanobu, sa bude najnovší diel série volať Deus Ex: Mankind Divided a bude priamym pokračovaním vynikajúceho Deus Ex: Human Revolution z roku 2011. Vyjsť by mal na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Informácií nie je veľa a zatiaľ nebolo zo strany Square Enixu ešte nič potvrdené. Hru by malo znova vyvíjať štúdio Eidos Montreal.

Hlavnú úlohu opäť zohrá Adam Jensen, ktorý sa tentokrát dostane okrem iných krajín aj do susediacej Českej republiky, konkrétne Prahy. Hrateľnosť by mala byť logickým pokračovaním série a viesť by sa mala na podobnej vlne ako jej predchodca. Hlavný pohľad by mal byť z vlastných očí, pričom sa pri coveri prepne do pohľadu z tretej osoby. Nebudú chýbať rôzne augmentácie, vylepšovanie zbraní (podobné tomu z Crysisu), hackovanie počítačov, stealth či rôzne cestičky vedúce k jednému cieľu.

Hra by mala obsahovať lepšiu AI, zo zbraní napríklad kušu a nepriatelia by na nás mali tentokrát útočiť premyslenejšie v skupinách. Najzaujímavejšou informáciou z príbehovej časti je tá, že ani jeden zo štyroch koncov Human Revolution nebude braný ako kánon. To znamená, že Human Revolution v skutočnosti skončil inak, ako sme si doteraz mysleli (to sa pravdepodobne dozvieme na začiatku hry). Savy z predchodcu sa nebudú dať použiť ako základ pre pokračovanie Mankind Divided. Vie sa, že pilotka Farida Mallick bude považovaná za mŕtvu a nahradí ju nová. Splnené vedľajšie misie budú ovplyvňovať hlavnú príbehovú líniu.

Zatiaľ je Deus Ex: Mankind Divided len čerstvý leak, takže nič z toho nemusí byť nakoniec vôbec pravda. Na druhej strane by to ale bola škoda. Má tento leak informácií niečo dočinenia s práve teasovaným titulom CantKillProgress na Twitchi?

Zdroj:  IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk