Rok po vydaní No Man’s Sky sa hráči konečne môžu stretnúť

Rok po vydaní No Man’s Sky sa hráči konečne môžu stretnúť

Tretí update priniesol množstvo nového obsahu vrátane jednoduchého multiplayeru.

Update 1.3 s názvom Atlas Rises pre hru No Man’s Sky je oddnes oficiálne dostupný. Rovnako ako predchádzajúce aktualizácie je aj táto, ktorá vyšla na pri príležitosti prvého výročia vydania hry, úplne zdarma a prináša do obrovského vesmíru množstvo vylepšení. Jedným z nich je aj multiplayer, ktorého absencia bola asi najväčším tŕňom v oku kritikov hry.

Do hry pribudla nová tridsaťhodinová dejová línia, v ktorej sa hráči dozvedia viac o vesmíre a ich poslaní. Okrem toho boli pridané aj procedurálne generované misie, portály umožňujúce rýchle cestovanie a dokonca aj prekvapivo často žiadaná možnosť naraziť s loďou do povrchu planét, takže je konečne možné naplniť svoje kaskadérsko-samovražedné sny. Väčších či menších vylepšení sa dočkali takmer všetky aspekty hry.

Pravdepodobne najväčšou novinkou je však pridanie multiplayeru vo forme Joint Exploration. Hráči v blízkosti sa navzájom uvidia ako svetelné gule a budú môcť hlasovo komunikovať a skúmať vesmír až s 15-timi ďalšími hráčmi v blízkosti. Tvorcovia tvrdia, že ide o prvý krok v oblasti synchrónneho multiplayeru No Man’s Sky.

Vyzerá to tak, že hra sa pomaly, ale isto približuje k pôvodným očakávaniam hráčov pred vydaním. Zoznam všetkých zmien v Atlas Rises nájdete na oficiálnej stránke hry.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk