God of War, mytológia a zberateľská edícia

God of War, mytológia a zberateľská edícia

 

Keď sa Kratos rozhodne pre sneh. 

Dátum vydania sa blíži pomaly, ale isto. Dnes sa ponoríme do ríše snov a naučíme sa znovu o niečo viac spolu s tímom Santa Monica. Ako ste si už mohli všimnúť, tvorcovia God of War spravili radikálny krok a zmenili mytológiu. Cory Barlog a Shannon Studstill vo videorozhovore hovoria o riskantnom rozhodnutí. Kratos zanechal Grécko v chaose a úplne ho opustil.

V rozhovore Cory Barlog hovorí o tom, aký je rozdiel v gréckej a škadinávskej mytológii. Evidentne, rozdiel je v snehu a podľa Barloga je škandinávska mytológia divná a má v sebe viac humoru ako grécka mytológia. To je presne to, čo predchádzajúcim dielom série God of War chýbalo.

Zmena mytológie bola pre štúdio stresujúca. Prečo sa nerozhodli pre egyptskú mytológiu? Barlog tvrdí, že dôvodom je preferencia snehu a samozrejme veľkú úlohu zohral aj Assassin's Creed: Origins, ktorý má egyptskú tematiku. Barlog nechcel, aby vyšli 2 podobné herné tituly v tak krátkej dobe. Určite je to aj dobrý marketingový ťah. Viac sa dozviete vo videu tu.

Poďme ale k tomu, ako bude vyzerať zberateľská edícia alebo "Stone Mason Edition" God of War. Jej obsahom bude základná videohra God of War, soška Kratosa a Atrea, limitovaný steelbook, vyrezávané ozdoby Huldra Brothers, exkluzívny litograf, mapa z plátna, prsteň, hovoriaca kľúčenku, vyrezávané ozdoby Horse and Troll a digitálny obsah: štít Defender of the Chosen, brnenie Death's Vow, štít Exile's Guardian, God of War digitálny komiks #0 od Dark Horse, God of War mini digitálny artbook od Dark Horse a dynamická skladba. Cena tejto edície je 149$.

Viac informácií o God of War:

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk