Streamovacia služba Playstation Now údajne čoskoro umožní sťahovanie PS4 hier

Streamovacia služba Playstation Now údajne čoskoro umožní sťahovanie PS4 hier

 

Touto funkciou by sa mohla služba stať oveľa atraktívnejšou aj pre ľudí s nestabilným internetovým pripojením.

Pred niekoľkými dňami zverejnil používateľ satartek na Reddite obrázok zobrazujúci v menu streamovacej služby Playstation Now možnosť stiahnuť hru do konzoly pre hranie offline, ktorá však nebola aktívna.

Ak nepoznáte Playstation Now (čo je pochopiteľné, keďže služba stále nie je dostupná v našom regióne), umožňuje hranie hier na Playstation 4 a PC prostredníctvom streamovania obsahujúca stovky hier z konzol Playstation 2, 3 a 4. Keďže ide v princípe o konštantné odosielanie príkazov a prijímanie obrazu v reálnom čase prostredníctvom internetu, služba je dostupná iba používateľom s rýchlym a stabilným pripojením. V opačnom prípade by ich hranie bolo plné výpadkov, dlhej odozvy a nízkej kvality obrazu.

Možnosť stiahnuť hry a spúšťať ich z pevného disku konzoly je tak pre mnoho používateľov atraktívnejšou možnosťou. Tá by zo služby vlastne urobila ekvivalent úspešného Game Passu od konkurenčného Xboxu.

Portálu Kotaku UK anonymný zdroj potvrdil, že sa na pridaní takejto funkcie pracuje a pridal aj nejaké detaily. Funkcionalita bude pridaná v septembri a bude umožňovať aspoň zo začiatku stiahnutie iba PS4 hier. Nemožnosť stiahnuť PS3 hry je pochopiteľná, keďže ani najvýkonnejšie počítače ju zatiaľ nevedia dobre emulovať kvôli rozdielnej architektúre. Niektoré PS2 hry sú naopak už teraz dostupné na stiahnutie pre Playstation 4 a tak je pravdepodobné, že časom taktiež dostanú možnosť byť stiahnuté lokálne.

Je zaujímavé, že Sony tieto plány neoznámilo počas E3-ky, kde by takáto správa oživila ich tohtoročnú priemernú konferenciu.

Zdroj: Kotaku UK

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk