Muž zodpovedný za DDoS útoky na Sony sa priznal

Muž zodpovedný za DDoS útoky na Sony sa priznal

 

Trest ho tým pádom určite neminie.

Ak si spomínate, rok 2014 bol rokom DDoS útokov na rôzne weby a služby ľuďmi, ktorí zjavne nemali nič lepšieho na práci. Hlavne tie, ktoré sa uskutočnili v decembri 2014 (počas vianočných sviatkov) naštvali mnoho ľudí. Sony bola jednou zo spoločností, ktorá bola týmito útokmi zasiahnutá asi najviac.

Človek zodpovedný za tieto útoky bol nakoniec chytený a išlo o 23-ročného Austina Thompsona z Utahu, ktorý prostredníctvom Twitter účtu Derp Trolling rozosieval strach do sŕdc poskytovateľov online služieb a naštval pri tom mnohých hráčov.

Thompson sa priznal k tomuto činu a následne bol obvinený z trestných činov poškodzovania chráneného počítača. Toto obvinenie sa môže premeniť na 10 rokov odňatia slobody a pokutu do výšky 250 000$, no finálny verdikt zatiaľ vyhlásený nebol. Pojednávanie v jeho prípade bude pokračovať 1. marca 2019.

Prokurátor Adam Braveman skonštatoval, že „DDoS útoky robia spoločnostiam škody za milióny dolárov ročne a preto sú odhodlaní hľadať a trestať vinníkov, ktoré takéto útoky spôsobujú.“

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk