Sony sa nezúčastní E3 2019!
E3

Sony sa nezúčastní E3 2019!

 

Firma nasleduje trend, no aj tak ide o prekvapenie.

Spoločnosť Sony oznámila, že v budúcom roku sa nezúčastní výstavy E3 2019. To znamená, že Sony nebude mať ani konferenciu a ani sa nezúčastní výstavy. Zástupca spoločnosti to prezradil webu Game Informer. „Herný biznis sa vyvíja a Sony Interactive Entertainment sa snaží prísť na to, ako vytvoriť čo najlepšiu interakciu s fanúšikmi. Playstation fanúšikovia sú pre nás všetkým a vždy chceme inovovať a experimentovať, aby sme potešili hráčov.“

„Výsledkom toho je, že sa nezúčastníme E3 2019. Namiesto toho hľadáme iné spôsoby a nevieme sa dočkať, kedy vám ukážeme svoje plány do budúcnosti.“

Firma taktiež potvrdila, že v čase konania E3 2019 nebude mať ani žiadne vlastné podujatie, ako to v poslednej dobe robí spoločnosť Electronic Arts. Na druhej strane, Microsoft potvrdil, že v roku 2019 sa na E3 zúčastní v klasickom formáte.

Prečo sa firma tak rozhodla? Dôvodov môže byť niekoľko. V prvom rade, E3 ako konferencia v posledných rokoch stráca na prestíži. Vydavatelia vedia komunikovať svoje plány jednoduchšie vďaka Twitchu a podobným platformám a sami sme videli, že EA na E3 nie je už dva roky, Nintendo už tiež nemá klasické konferencie a v tomto roku na E3 nebol napríklad ani THQ Nordic.

Ďalším dôvodom je to, že firma možno nemá čo nové ukázať. Vzhľadom na to, že prípravy na Playstation 5 vrcholia, je možné, že tento rok E3 vypustili. O chystaných hrách na PS4 už vieme (The Last of Us 2, Ghosts of Tshushima, Days Gone, Death Stranding) a aj posledná konferencia bola dosť kritizovaná kvôli formátu a nedostatku obsahu a preto radšej nebudú mať konferenciu len preto, aby sa nepovedalo.

Každopádne, pre lesk E3 to určite nie je dobrá správa. Uvidíme však, či to nezachráni Microsoft predstavením novej konzoly.

Zdroj: gameinformer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk