Nová aktualizácia Playstation 4 konečne prináša Remote Play na iOS zariadenia

Nová aktualizácia Playstation 4 konečne prináša Remote Play na iOS zariadenia

 

Predsa sme sa dočkali.

Remote Play je skvelá funkcia konzoly Playstation, ktorá je bohužiaľ limitovaná spoločnosťou Sony. Tá sa totiž rozhodla, že najlepšie bude, keď bude táto funkcionalita dostupná iba na smartfónoch od Sony a nakoľko tie sa predávajú asi tak dobre, že mobilná divízia spoločnosti je každoročne v červených číslach, je zrejmé, že táto funkcia, ktorá mala motivovať ku kúpe smartfónov veľmi nefunguje.

Pre tých, ktorí nevedia, Remote Play je funkcia, vďaka ktorej môžete ovládať a streamovať obsah z vašej Playstation 4 napríklad do konzoly Playstation Vita a hrať sa tak v aj v momente, kedy je televízia obsadená.

Užívatelia už niekoľko rokov žiadajú Sony, aby túto funkcionalitu sprístupnili aj na ostatné smartfóny a Sony im z časti konečne vyhovela. Dnešným dňom, vďaka aktualizácii konzoly 6.50 máte možnosť používať funkciu Remote Play aj na zariadeniach s operačným systémom iOS. To znamená iPhone alebo iPad.

Podmienkou je samozrejme to, aby ste si konzolu na novú verziu firmvéru aktualizovali a aj to, aby bol váš iOS minimálne vo verzii 12.1. Následne vám už nič nebude brániť, aby ste si túto funkciu mohli užívať. Teda, za predpokladu, že nemáte Android smartfón inej značky. V tom prípade máte smolu. Alebo sa musíte spoliehať na neoficiálne cestičky. 

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk