Sony od apríla nedovolí obchodom predávať digitálne herné kódy

Sony od apríla nedovolí obchodom predávať digitálne herné kódy

 

Ak nakupujete takto, tak máte smolu.

Kúpa digitálneho kódu hry v „kamennom“ obchode síce nie je až tak bežnou záležitosťou, no pre niektorých je to celkom užitočná možnosť. Či už chcete niekomu darovať digitálnu hru, alebo nemáte platobnú kartu, no nechcete krabičku, tieto kupóny s jednorazovým kódom ponúkali hráčom ďalšie možnosti nákupu.

Od začiatku apríla to však nebude platiť. Minimálne pre hráčov na konzole Playstation 4. Sony totiž podľa leaknutých materiálov určených pre kamenné obchody od začiatku budúceho mesiaca stiahne predaj týchto digitálnych kódov. Ďalej si však budete môcť kúpiť PSN kredit, PS+ predplatné a taktiež aj DLCčka v takejto podobe. Sony taktiež 1. apríla deaktivuje všetky kódy, ktoré budú mať predajcovia v zásobe. Ak ste si v obchode predobjednali digitálny kľúč na hru, obchod by vám túto verziu mal vymeniť za krabicovú verziu hry.

Jedinú výnimku dostali hry Mortal Kombat 11 a Days Gone. Predajcovia budú môcť digitálne kódy k týmto hrám predávať týždeň od ich vydania.

Uvidíme, či Sony ponúkne niečo, ako náhradu za stratenú možnosť. Napríklad možnosť darovania digitálnej hry na PSN by určite nebola od veci.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk