Guerrilla Games zbroja na vývoj multiplayerovej hry za pomoci tvorcov Rainbow Six Siege

Guerrilla Games zbroja na vývoj multiplayerovej hry za pomoci tvorcov Rainbow Six Siege

 

Štúdio má očividne viacero projektov.

Pred chvíľou sme vás informovali o tom, že holandské štúdio Guerrilla Games pracuje na pokračovaní skvelej open-world hry Horizon: Zero Dawn. Preriekla sa o tom dabingová herečka. Lenže podľa všetkého to nie je jediný projekt, ktorý je vo vývoji v tomto štúdiu.

Ďalším projektom by mala byť multiplayerová hra, alebo hra, ktorá bude obsahovať určitú formu multiplayeru. Či to bude pokračovanie série Killzone sa zatiaľ nevie, no posledná aktivita štúdia naznačuje, ktorým smerom sa vývojári plánujú vydať. Už v minulom roku prijali dvojicu vysokopostavených dizajnérov, ktorí pracovali na Rainbow Six: Siege, konkrétne Simona Laroucha a Chrisa Leeho.

A práve prvý menovaný uverejnil tweet v ktorom oznamuje, že štúdio najíma ďalšie posily, aby pracovali na multiplayerovom projekte. Výhodou majú byť skúsenosti s Javou a spomína sa matchmaking, turnaje, tabuľky, klany, online infraštruktúra a ďalšie prvky, ktoré nájdete v online hrách.

To prakticky len potvrdzuje špekulácie, že Guerilla Games sa po úspechu Horizon transformovala na štúdio, kde pracujú dva samostatné tímy na dvoch hrách súčasne. Počet zamestnancov sa za posledný rok zvýšil z 250 na 400 a v jeden moment prijímajú vývojárov so skúsenosťami s online hrami a aj vývojárov so skúsenosťami s vývojom RPG hier, čo naznačuje to, čo môžeme v najbližšej dobe od štúdia čakať.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk