Dobre namazaný stroj Call of Duty sa rúca. Activision mení plány vydávania série

Dobre namazaný stroj Call of Duty sa rúca. Activision mení plány vydávania série

 

Čo sa vlastne deje?

Kto je fanúšikom série, alebo pozná pozadie vývoja hier Call of Duty, tak ten vie, že pri hre sa strieda trojica štúdií. Treyarch si vybudoval dobré meno hlavne vďaka Black Ops podsérii, Infinity Ward zas prinieslo diely ako Modern Warfare, Ghosts a Infinite Warfare a najnovší prírastok do rodiny Call of Duty, štúdio Sledgehammer zas prinieslo diely Advanced Warfare a WWII.

Čiže v posledných rokoch vyzerali Call of Duty diely asi takto:

  • 2012 - Treyarch - Call of Duty: Black Ops II
  • 2013 - Infinity Ward - Call of Duty: Ghosts
  • 2014 - Sledgehammer - Call of Duty: Advanced Warfare
  • 2015 - Treyarch - Call of Duty: Black Ops III
  • 2016 - Infinity Ward - Call of Duty: Infinite Warfare
  • 2017 - Sledgehammer - Call of Duty: WWII
  • 2018 - Treyarch - Call of Duty: Black Ops IIII

To znamená, že v tomto roku je na rade Infinity Ward, ktoré podľa všetkého vyvíja Modern Warfare 4. Nasledujúci rok teda malo diel pripraviť štúdio Sledgehammer. A podľa prvotných informácií tomu tak aj bolo. Malo ísť o hru z obdobia studenej vojny a okrem Sledgehammer na nej malo pracovať štúdio Raven.

Lenže to vyzerá tak, že Activision nebol s napredovaním tohto dielu spokojný a tak nastalo zemetrasenie. Sledgehammer a Raven boli „ponížení“ a namiesto toho, aby pripravili Call of Duty 2020 oni, Activision presunul tento diel do rúk štúdia Treyarch. Sledgehammer a Raven budú pôsobiť ako pomocná sila pri vývoji.

Znamená to niekoľko vecí. V prvom rade Treyarch nebude mať na vývoj hry tri roky, ako doteraz, ale iba dva roky. To môže byť veľkým problémom, pretože už pri vydaní Black Ops IIII sa komunita sťažovala na málo obsahu pri vydaní. Preto je otázne, koľko toho stihnú pripraviť, keď na to budú mať o rok menej.

V druhom rade to naznačuje, že Activision nebol veľmi spokojní s tým, ako sa darilo Call of Duty: WWII a taktiež aj so situáciou v štúdiu. Sledgehammer a Raven tak v primárne pripravia kampaň pre nové Call of Duty, ktoré tak bude mať názov Call of Duty: Black Ops 5. Pravdepodobne to bude mať niečo spoločné aj stým, že dvaja zakladatelia štúdia, Michael Condry a Glen Schofield odišli zo štúdia ešte vo februári 2018.

Každopádne, toto veľké zemetrasenie znamená v prvom rade to, že budúci rok sa dočkáme Black Ops 5 a taktiež toho, že vývojové obdobie hry bude oveľa kratšie. Hra teda príde v roku 2020 a pôjde o cross-gen hru, čiže okrem súčasných konzol sa ukáže aj na novej generácii. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk