Zatiaľ čo my sme sledovali informácie o Playstation 5, v Európskej pobočke Playstation sa prepúšťalo

Zatiaľ čo my sme sledovali informácie o Playstation 5, v Európskej pobočke Playstation sa prepúšťalo

 

Európa stráca vplyv.

Zdá sa, že v spoločnosti Sony sa skutočne dejú veľké veci. V utorok Sony opäť trochu poodkrylo pokrievku nad svojou novou konzolou, ktorou bude Playstation 5. Viac informácií o nej však v samostatných článkoch nižšie.

Lenže v Sony všeobecne sa s prípravou dejú veľké veci. Odhliadnuc od faktu, že spoločnosť sa v tomto roku nezúčastnila žiadnej veľkej výstavy a celé ich predstavovanie novej konzoly môžeme označiť za viac ako netradičné, tak minulý týždeň dostal „padáka“ jedna z vedúcich osobností Sony Worldwide Studios, Shawn Layden. A teraz prichádzajú správy o veľkej reštrukturalizácii v Európskej pobočke Playstation.

Tie paradoxne nastali v rovnaký deň, kedy Sony zverejnila nové informácie o Playstation 5. Oznámil to jeden z dnes už bývalých zamestnancov z Sony Interactive Entertainment Europe v Londýne, pričom veľké prepúšťanie sa dotklo prakticky všetkých divízii vrátane marketingu a PR.

A tak sa začalo skúmať, čo je za tým. Z informáciami prišiel web VideoGamesChronicle, ktorý tvrdí, že čoraz väčší vplyv získava vrámci Playstation značky jej americká pobočka. Doteraz fungovali SIEA (Sony Interactive Entertainment America) a SIEE (Sony Interactive Entertainment Europe) viac-menej nezávisle, no teraz sa Európska pobočka dostala pod nadvládu tej americkej.

Prepustení zamestnanci boli sklamaní, že dostali padáka práve v deň, kedy bola predstavená Playstation 5 a zobrali to tak, že sa tým Sony snaží túto správu prekryť. Hovorili taktiež o nefunkčnej komunikácii medzi americkou a európskou pobočkou spoločnosti, kedy napríklad SIEE vôbec nevedelo, že Sony sa vôbec plánuje zverejniť informácie o Playstation 5 až pokiaľ neboli vydané. Taktiež sa k nim nedostávali informácie o State of Play livestreamoch v poslednej dobe, nakoľko tie sú plne v réžii SIEA.

Uvidíme teda, či sa situácia ustáli. Sony totiž bude potrebovať jednotnú spoločnosť na to, aby vyrazili do budúcej generácie konzol, inač to nemusí dopadnúť príjemne.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk