V Rusku si nové Call of Duty nekúpite na PS store

V Rusku si nové Call of Duty nekúpite na PS store

Ruskí hráči na PS4 si budú musieť zaobstarať krabicovú verziu.

Herným priemyslom dnes zatriasla informácia, že Sony nebude predávať Call of Duty: Modern Warfare cez PlayStation Store v Rusku. Tweet ktorý včera uverejnilo Call of Duta Russia, následne potvrdilo aj samotné Activision. Sami vydavatelia pritom chcú poukázať na fakt, že ide o rozhodnutie zo strany Sony. Call of Duty: Modern Warfare vychádza už 25.októbra na PC,PS4 a Xbox One. Hra bola z ruského PS Store stiahnutá už v polovici septembra, a všetci stále dúfali že sa titul do obchodu vráti.

„Call of Duty: Modern Warfare je hra ktorá sa zakladá na fikcií, ktorá bola premyslene vytvorená pobaviť fanúšikov, a vyrozprávať presvedčivý príbeh. Spoločnosť Sony Interactive Entertainment sa rozhodla, že v tejto dobe nebude predávať hru na PlayStation Store v Rusku. Tešíme sa na 25.októbra, kedy spustíme digitálne verzie hry na PC cez Battle.net, a na konzolu cez Xbox.“

Slovenské znenie Tweetu

Dôvodom by mal byť príbeh, aj keď Activision kladie dôraz na to, že celý príbeh je vymyslený. Hra ponúkne príbeh malého dievčaťa menom Farah, ktoré sa ocitá v meste stredného východu. V jej koži budete svedkami vraždy vlastného otca, jedným z ruských vojakov. Reakcia nenechá na seba dlho čakať a ruského vojaka usmrtíte. Tieto skúsenosti Farah dovedú ku založeniu Urzikstanských oslobodzovacích síl. Jedná sa o odboj proti ruskej okupácií v krajine, a ruská vláda toto zoskupenie označuje za teroristickú skupinu. Tieto informácie si môžete prečítať priamo na Activision blogu.

Pre viac informácií o príbehu tu.

Práve vojna založená na okupácií mocnosťami, môže byť pre Rusko veľmi citlivá, keďže situácia v sýrii je dnes aká je. Zatiaľ ide len o špekulácie prečo sa Modern Warfare nebude predávať na PS Store v Rusku. Stránka Eurogamer už požiadala o oficiálne stanovisko Sony, takže si musíme počkať či tieto teórie budú správne.

Zdroj: EUROGAMER

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk