Sony si patentovalo pridávanie textu/obrázkov a audio tipov v hrách na PS5

Sony si patentovalo pridávanie textu/obrázkov a audio tipov v hrách na PS5

 

Dočkáme sa aj praktického použitia.

Jednou z unikátnych možností UI konzoly Playstation 5 sú tipy. Ide o vývojármi vytvorený zoznam rôznych rád, ktoré môžu hráčom pomôcť v prípade, že sa počas hrania zaseknú, alebo potrebujú pomoc s achievementami a pod. Ide o funkciu ku ktorej potrebujete predplatné Playstation Plus, no niektorým sa určite zíde.

Zdá sa však, že Sony plánuje tento systém rozšíriť a umožniť pridávanie tipov a trikov pre ostatných aj hráčskej komunite. Spoločnosti bol totiž schválený patent s názvom PLACEMENT OF USER INFORMATION IN A GAME SPACE.

Tie by umožnili hráčom vytvárať in-game tagy. „Tieto tagy by pridali do hier nový rozmer komunitnej spolupráci v hrách pre jedného hráča a aj v multiplayerových hrách.“

Cez tieto tagy dostanú hráči možnosť komunikovať cez filtrované textové správy, obrázky a audio klipy, ktoré môžu generovať a uložiť v konkrétnych častiach alebo v konkrétnom kontexte v hernom priestore.“

Tento patent pripomína systém odkazov v Souls sérii, no v tomto prípade by išlo o funkciu integrovanú priamo do užívateľského rozhrania konzoly a tým pádom by ju mohli využívať všetky hry.

Integrácia takejto funkcie by dávala zmysel vzhľadom na celkovú dizajnovú filozofiu Playstation 5 UI, ktorá sa vo veľkom venuje práve aj pomáhaniu hráčom, ktorí sa počas hrania zaseknú na konkrétnom mieste hry. Sony chce „walkthroughs“ a ďalšie návody na hry integrovať čo možno najužšie do užívateľského prostredia, aby ste pre tieto informácie nemuseli zapínať externé služby alebo webové stránky (napr. Youtube).

Uvidíme teda, či sa myšlienka za týmto patentom zhmotní do reálnej funkcie Playstation 5 konzol.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk