Informácie naznačujú, že výkon Playstation 5 bude na úrovni RTX2080!
Fáma

Informácie naznačujú, že výkon Playstation 5 bude na úrovni RTX2080!

 

Za potvrdením si však ešte budeme musieť počkať.

Nakoľko oficiálnych informácií o Playstation 5 a Xbox Scarlett nie je veľa, tak mnoho hráčov s pozorným okom sleduje každý náznak potencionálnej informácie, ktorá by im prezradila, čo môžu od nových konzol čakať. A zdá sa, že tí, ktorí očakávajú vysoký výkon určite nebudú sklamaní.

Známy leaker Komachi už dávnejšie pracuje s kódovými označeniami čipov, ktoré majú reprezentovať APU čipy novej generácie konzol. Zjavne má blízko (alebo jeho zdroje majú blízko) k spoločnosti AMD a preto vieme prakticky s istotou povedať, že kódové označenie čipu pre Playstation 5 čip je Gonzalo a pre Xbox Scarlett Flute.

A podľa jeho informácií dosiahli predprodukčné vzorky čipu pre Playstation 5 takt 2GHz. To by však znamenalo, že výkon grafického čipu v konzole Playstation 5 by bol vyše dvojnásobný oproti konzole Xbox One X (14 vs. 6 TFLOPs) a tento čip by tak bol výkonovo takmer na úrovni RTX2080.

Samozrejme, takt predprodukčnej vzorky nemusí znamenať, že Sony sa pri finálnom určení taktov rozhodne presne takéto údaje použiť. Pri dizajnovaní konzoly totiž musia zobrať do úvahy aj spotrebu a taktiež to, aby sa konzola pri hraní neroztopila, alebo aby vetrák nevydával zvuk ako keby štartovalo prúdové lietadlo.

Tieto informácie však dávajú nádej, že minimálne Sony sa chystá prostredníctvom Playstation 5 vydať poriadne monštrum.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk