Budeme teda môcť hrať Playstation 4 hry na Playstation 5? Nie je to také jednoduché

Budeme teda môcť hrať Playstation 4 hry na Playstation 5? Nie je to také jednoduché

 

Máme sa báť?

Včera sme sa dozvedeli novinky týkajúce sa očakávanej konzoly Playstation 5. Vyzradila ich priamo spoločnosť Sony ku ktorej sa pridalo viacero renomovaných magazínov. Vďaka tomu napríklad vieme, že Sony plánuje nový Dualshock, že podpora ray-tracingu bude hardvérová a hlavne dátum vydania, ktorý je stanovený na koniec budúceho roka. Viac už však v samostatnej správe.

S novými informáciami však prišiel aj rešpektovaný japonský herný magazín Famitsu a tu už fanúšikov konzoly veľmi nepotešíme. Zdá sa, že Sony stále nevie oficiálne potvrdiť to, že Playstation 5 bude spätne kompatibilná. Namiesto toho poskytli vyjadrenie, ktoré hovorí o tom, že vývojári konzoly pilne pracujú na tom, aby zistili, či budú môcť zabezpečiť kompletnú spätnú kompatibilitu s Playstation 4.

Je to zvláštne, pretože spätná kompatibilita sa javila ako niečo, čo je už viac-menej potvrdené a táto neistota nie je veľmi uisťujúca. Otázkou je taktiež to, čo toto vyjadrenie presne znamená. Či má Sony problém dostať niektoré hry z PS4 na Playstation 5, alebo čo konkrétne sa deje. Po HW stránke by s kompatibilitou nemal byť problém, nakoľko obe konzoly majú fungovať na rovnakej architektúre, čo bolo hlavnou prekážkou neexistujúcej natívnej spätnej kompatibility pri prechode z Playstation 3 na Playstation 4.

Ďalšou zaujímavou správou, ktorú sme sa dozvedeli je fakt, že konzola bude podporovať disky s kapacitou až 100GB vďaka čomu by sme sa mali vyhnúť dvoj-diskovým vydaniam hier, ako chystaný The Last of Us: Part 2.

Zdroj: Famitsu/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk