Analytik očakáva masívny nástup predajov Playstation 5 hneď pri vydaní

Analytik očakáva masívny nástup predajov Playstation 5 hneď pri vydaní

 

Prianie Sony na papieri.

Pri Playstation 5 máme ešte veľmi veľa premenných o ktorých nevieme, pričom tou najväčšou je samozrejme cena. Tá bude mať určite vplyv na to, ako rýchlo sa bude Playstation 5, ale aj Xbox Series X predávať a nakoľko zatiaľ vieme iba to, že nízka nebude, tak zatiaľ iba hádame.

Herný analytik Hidekai Yasuda zo spoločnosti Ace Research Institute totiž zverejnil analýzu predpokladaných predajov Playstation 5 konzoly a tá je veľmi optimistická. Podľa neho dokáže Sony predať od vydania Playstation 5 (niekedy koncom roka 2020) do konca finančného roka (31. marec 2021) až 6 miliónov kusov konzol naprieč celým svetom. Celkovo za celý finančný rok 2021 by mala Sony podľa jeho odhadov predať 15 miliónov konzol Playstation 4 a Playstation 5.

Tieto predaje však môže ohroziť niekoľko faktorov. V prvom rade je to šíriaca sa epidémia koronavírusu, ktorý môže ohroziť hladký priebeh produkcie konzoly a výrazne tak limitovať dostupnosť konzol pri vydaní na trhu. V najhoršom možnom prípade môže znamenať aj odklad vydania konzoly. Zároveň sú aj nedávno spomínané problémy s cenou DRAM a NAND čipov Playstation 5 konzoly, ktoré môžu cenu vystreliť tak vysoko, že to prirodzeným spôsobom zníži predajný potenciál konzoly.

Takýto rýchly nástup predajov Playstation 5 by však určite vyhovoval Sony, nakoľko podľa ich vlastných slov chcú, aby bol prechod na novú generáciu Playstation konzol čo najrýchlejší. Zároveň to však napovedá potencionálne vyššiu cenu oproti Playstation 4, nakoľko pri nej bol odhad od vydania do konca marca 7,2 milióna predaných konzol. 

Zdroj: Gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk