Sony vykradlo intro Xbox Game Studios pre svoje nové intro Playstation hier

Sony vykradlo intro Xbox Game Studios pre svoje nové intro Playstation hier

 

Xbox sa však nemá čo sťažovať, lebo ten sa tiež „inšpiroval.“

Sony včera zverejnilo nové logo a intro, ktoré bude reprezentovať všetky produkty vytvorené 1st party štúdiami Playstation. Táto The Playstation Studios značka bude do hier pridaná koncom tohto roka, no nestihne byť zakomponovaná do letných Playstation 4 a neuvidíme ju ani v PC verzii Horizon: Zero Dawn.

Potreba loga je v tomto prípade pochopiteľná, pretože Playstation štúdiá rozširujú svoju pôsobnosť aj na iné platformy. Spomínaný Horizon: Zero Dawn mieri na PC a MLB séria bude od budúceho roka multiplatformovou a zrejme sa na PC dočkáme aj ďalších „exkluzivít.“ Sony tak potrebuje jednotnú značku, ktorá bude reprezentovať všetky ich štúdiá, čo potvrdil Eric Lempel, viceprezident a šéf marketingu Sony Interactive Entertainment.

Podľa jeho slov bude táto upútavka vychádzať vo viacerých variantách, podľa toho, k akej hre bude pripojená a pri postupnom vytváraní nových svetov tam budú pravidelne zakomponované. V súčasnej podobe sú tam postavy z Uncharted, LittleBigPlanet, God of War, Ratchet & Clank, Horizon: Zero Dawn a The Last of Us.

Celkom vtipné je však to, že Playstation Studios animácia je takmer totožná s tou, ktorú Microsoft zverejnil ešte v júni minulého roka ako svoju Xbox Game Studios animáciu. Veď posúďte sami.

Trochu trapas, ale ani Xbox nemá v tomto čisté svedomie, nakoľko takéto intro je jasne inšpirované introm, ktoré vo svojich filmoch máva spoločnosť Marvel.

A inšpiráciu Marvelom vlastne potvrdil aj samotný Lempel: „Chceli sme nájsť spôsob ako priniesť zákazníkov do týchto svetov. Keď budú hrať naše hry a zahrá im táto zvučka, budú transportovaní do dobrodružstiev s bohatými svetmi, postavami a zaujímavými príbehmi. Sme veľkými fanúšikmi Marvelu a jedna z našich najúspešnejších hier má Marvel postavu (Spider-Man). Toto je však o tom, vytvoriť niečo špecifické pre herný priemysel.“

Toto logo sa okrem first-party hier bude vyskytovať aj pri všetkých projektoch, kde je Sony vydavateľom hry. Nemusí tak nutne vlastniť vývojárske štúdio a môže sa tak vyskytnúť napríklad aj pri hrách ako Bloodborne, ktorú vytvorilo From Software.

Zdroj: Youtube/GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk