Xbox počas tejto generácie Snap funkciu zabil, no Sony ju možno obnoví v Playstation 5

Xbox počas tejto generácie Snap funkciu zabil, no Sony ju možno obnoví v Playstation 5

 

Či sa ho však dočkáme vo finálnom systéme, to nevieme.

Súčasťou multimediálneho zamerania konzoly Xbox One v tejto generácii bola aj tzv. Snap funkcia. Tá umožnila hráčom umiestniť si na obrazovku okrem svojej hry ešte aj ďalšiu aplikáciu – či už išlo o prehľad achievementov, alebo rovno aj sledovanie TV.

Išlo o veľmi užitočnú funkciu, ktorú však Microsoft uprostred tejto generácie zabil, pričom primárnym dôvodom bola pomalosť systému konzoly a tomu Snap vôbec nepomáhal.

Vyzerá to však, že túto funkciu by mohla do konzol vrátiť spoločnosť Sony. Spoločnosť si totiž dala zaregistrovať patent s názvom „Information Processing Device“ a podľa popisu sa táto funkcia náramne podobá práve na Snap funkciu Xbox One.

Tento systém „zobrazuje hlavnú obrazovku vrátane hlavného obsahu a aj vedľajšiu obrazovku iného typu oproti hlavnému obsahu v rovnakom čase ako je zobrazený hlavný obsah.“ Užívateľ by mal mať možnosť medzi týmito obrazovkami prepínať a každá z obrazoviek bude mať obsah, ktorý je nezávislý od toho druhého obsahu.

Ako príklad môžeme napríklad uviesť, že by ste hrali hru, no nevedeli by ste ako prejsť určitý level a tak by ste si mohli v dolnom rohu obrazovky pustiť video v ktorom sú tipy a triky.

Uvidíme teda, aká bude implementácia tohto systému zo strany Sony a hlavne, či sa tento patent vo finálnom operačnom systéme Playstation 5 vôbec objaví.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk