Cieľ Sony je predať 100 miliónov Playstation 5 konzol

Cieľ Sony je predať 100 miliónov Playstation 5 konzol

 

Veľmi odvážny cieľ, hneď na začiatok novej generácie.

Vrámci finančnej správy za druhý kvartál 2020 (viac o ňom si môžete prečítať v článku nižšie) sa Sony vyjadrilo aj k budúcnosti spoločnosti, ktorá do veľkej miery leží v úspechu konzoly Playstation 5. Tá príde na trh už 12. novembra (u nás 19. novembra) za cenu 499€ a 399€ (Digital Edition) a bude sa snažiť napodobniť úspech svojho predchodcu, konzoly Playstation 4.

A plány spoločnosti rozhodne nie sú skromné. Finančný riaditeľ spoločnosti Sony Hiroki Totoki totiž počas rozhovoru s investormi prezradil, že cieľom Sony je predať 100 miliónov konzol počas najbližšej generácie. A veľké plány má Sony aj na úvodné mesiace predaja. Podľa ich očakávaní by mali predať 7,3 milióna konzol do marca 2021, kedy sa končí finančný rok spoločnosti.

Playstation 5 vydávame v najlepšej možnej kondícii,“ dodal Totoki pričom dodal, že aj keď tento rok priniesol posuny a zmeny kvôli pandémii koronavírusu, tak Sony sa aj tak podarilo pripraviť pre novú konzolu silnú ponuku hier.

Sony úspech Playstation 5 veľmi potrebuje, pretože kvôli sankciám voči spoločnosti Huawei Sony prišlo o veľkú časť biznisu týkajúcu sa predaja senzorov do kamier smartfónov, nakoľko Huawei bol druhým najväčším zákazníkom v tejto oblasti. K tomu si navyše musíme prirátať aj prepad filmového biznisu Sony, ktorý klesol o 26% taktiež kvôli pandémii koronavírusu.

Sony tak vzhľadom na očakávaný úspech Playstation 5 zvýšilo svoj odhad tržieb z 620 miliárd Yenov na 700 miliárd Yenov.

Zdroj: FT

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk