Spoločnosti Sony sa darí, svojim zamestnancom rozdá štedré bonusy

Spoločnosti Sony sa darí, svojim zamestnancom rozdá štedré bonusy

 

Cash Bandicoot...

Spoločnosti Sony sa momentálne darí a celkom určite k tomu prispelo aj uvedenie novej generácie PlayStationu na trh. Už koncom mesiaca bude japonská spoločnosť uzatvárať svoj fiškálny rok 2020, ktorý rozhodne bude patriť k tým najúspešnejším. 

Aj napriek aktuálne nepriaznivej situácii okolo uspokojenia dopytu po konzolách PlayStation 5, kde podobná situácia panuje aj v prípade Microsoftu či výrobcov grafických kariet, je zrejmé, že investori môžu ostať pokojní. Sony totiž bilancuje s 10 miliardovým ziskom a teda čistým výnosom, ktorý určite spočíva aj v obrovských príjmoch.

Aj preto sa v spoločnosti Sony rozhodli odmeniť svojich zamestnancov a k ich výplatám pripočítajú bonus vo výške 7mesačného platu. Podľa informácií agentúry NHK sa odmena nebude týkať len samotného vedenia, ale aj rádových zamestnancov. Pôvodné plány odborových zväzov boli na úrovni platu za 6,9 mesiacov, Sony však toto číslo nakoniec zaokrúhlila na 7.

Je nutné podotknúť, že tieto štedré bonusy obdržia pravdepodobne len interní japonskí zamestnanci, ktorí navyše patria pod vybrané odborové zväzy. V každom prípade by to mohlo byť zhruba 3000 zamestnancov.

Zdroj: nhk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk