Šéf PlayStation potvrdil, že úlohou Nixxes bude prinášať PlayStation hry na PC

Šéf PlayStation potvrdil, že úlohou Nixxes bude prinášať PlayStation hry na PC

 

Prekvapivý nákup má logicky dôvod.

Keď Sony ohlásilo kúpu Housemarque, tak asi nikto nebol prekvapený. Vzťah medzi štúdiom a Sony bol dobrý, Returnal sa očividne vydaril a sa podpísala kúpa. No kúpa štúdia Nixxes prišla doslova z čista-jasna.

Logika hovorila, že Sony kúpilo Nixxes, pretože potrebuje pomôcť s PC portami svojich hier, nakoľko štúdio sa doteraz počas svojej existencie sústreďovalo na PC porty hier od Square Enix. A ak ste mali pochybnosti, tak teraz to potvrdil samotný šéf PlayStation Jim Ryan.

V rozhovore pre Famitsu povedal: „...som nadšený, že sme v úvodných štádiách prinášania našich hier na PC a teším sa na spoluprácu s Nixxes, ktorí nám pomôžu dosiahnuť tento cieľ.“ Je teda zrejmé, že portovanie PlayStation exkluzivít na PC bude pravidelným úkazom vo svete Sony.

Pri kúpe Nixxes bolo oznámené iba to, že štúdio sa „pripojí do PlayStation Studios Technology Creative & Services Group, aby priniesli svoje technické a vývojárske znalosti do sveta PlayStation Studios.“ Štúdio teda zjavne nebude vyvíjať vlastné herné projekty.  

Zdroj: Famitsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk