PlayStation 5 Pro údajne vo vývoji a dočkať by sme sa jej mohli už v 2024

PlayStation 5 Pro údajne vo vývoji a dočkať by sme sa jej mohli už v 2024

 

Predsa len ten mid-gen refresh?

Situácia s dostupnosťou konzol na trhu sa už v posledných mesiacoch našťastie upokojila a všeobecne platí, že ak o PlayStation 5/Xbox Series X konzolu máte záujem, tak sa k nej viete bez väčších problémov dostať. Čo to teda znamená? Že je na čase na mid-gen refresh...

To aspoň tvrdí známy insider Tom Henderson z webu Insider-Gaming. Ten totiž tvrdí, že na základe informácií jeho zdrojov Sony chystá PlayStation 5 Pro konzolu s predbežným rokom vydania stanoveným na 2024.

Henderson prezradil, že ide o ten istý zdroj, ktorý mu prezradil informácie o novej verzii štandardnej PlayStation 5 konzoly s odpojiteľnou Blu ray mechanikou. Táto konzola by mala prísť na trhu v priebehu tohto roka (okolo mesiaca september) a jej úlohou je okresať náklady na výrobu PlayStation 5 konzol a taktiež aj zjednodušiť jej výrobu (namiesto štandardnej a Digital verzie konzoly bude Sony vyrábať iba jednu verziu).

Späť však k PS5 Pro. Zdroj prezradil Hendersonovi, že tohtoročné vydanie tejto novej verzie PlayStation 5 je „iba začiatkom nového hardvéru, ktorý príde od značky PlayStation v tejto generácii.“ Čo sa týka možností novej konzoly, tak sa dá predpokladať, že podobne ako PlayStation 4 Pro, tak aj PlayStation 5 Pro ponúkne vyšší výkon, čo znamená vyššie rozlíšenia a prípadne aj vyššie frameraty. Henderson taktiež potvrdil, že predbežný plán na vydanie novej generácie PlayStation je rok 2028.

Zaujímavé bude sledovať hlavne cenovku tejto konzoly. Aj je teda skutočne reálna. Sony v minulom roku pristúpilo k zvýšeniu cien PlayStation 5 konzol kvôli rastúcim nákladom na výrobu a v súčasnosti je oficiálna odporúčaná predajná cena stanovená na 549,99€ za štandardnú edíciu. PlayStation 5 Pro by tak mohol stáť o niekoľko sto € viac.

Zdroj: InsiderGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk