Gamescom 2015: Spätná kompatibilita prichádza na Xbox One už v novembri

Gamescom 2015: Spätná kompatibilita prichádza na Xbox One už v novembri

 

Konečne je to tu. Spätnú kompabilitu hráči od Microsoftu vyžadovali od predstavenia Xbox One, doteraz sa jej však nedočkali. Microsoft pred časom dokonca vyhlásil, že sa spätnej kompability s Xbox 360 nedočkáme, čo určite mnohých hráčov odradilo od kúpy tejto konzoly.

 

Dočkali sme sa však. Microsoft na dnešnej konferencii na Gamescome oznámil, že spätná kompabilita Xbox One a Xbox 360 bude dostupná pre všetkých majiteľov konzoly už koncom tohto roka, konkrétne v novembri. Ba čo viac, zadarmo.

Bohužiaľ, táto funkcia ale nebude platiť pre všetky hry vydané pre Xbox 360. Už teraz síce zoznam podporovaných hier obsahuje už zopár titulov, je ich ale naozaj veľmi málo. Microsoft ale bude vydávať updaty, ktoré hráčom postupne sprístupnia čím ďalej, tým viac hier.

Spätná kompabilita Xbox One s Xbox 360 funguje vďaka emulátoru vyvinutému Microsoftom. Tento emulátor dokáže nielen spúšťať tituly vydané pre Xbox 360, ale simuluje konzolu spolu s jej prostredím, čo pre hráčov znamená prístup k save súborom uloženým na cloude a prístup k svojmu účtu vrátane achievementov. Tento emulátor bude postupom času podporovať aj diskové verzie týchto hier.

Zdroj: gamesradar.com, xbox.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk