Reklama na nový Xbox zavádzala a tvorcovia Halo museli hasiť požiar

Reklama na nový Xbox zavádzala a tvorcovia Halo museli hasiť požiar

Toto trochu nevyšlo.

Počas svojej relácie Inside Xbox predstavil Microsoft novú, čisto digitálnu konzolu Xbox One S All-Digital Edition. Konzola bola predstavená za pomoci relatívne vtipnej upútavky, kde sa vlastne Microsoft vysmieval sám zo seba a nad tým, aké „komplikované“ bolo prerobiť klasickú S konzolu na čisto digitálnu.

Lenže pozornému oku fanúšikov neunikne nič. A počas tejto reklamy si niektorí všimli, že v upútavke je scéna, kde hrajú pracovníci Microsoftu Halo 5: Guardians v splitscreene. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby Halo 5 splitscreen nemal (okolo čoho bolo pred vydaním hry veľké negatívne PR) a preto začali samozrejme bombardovať vývojárov v 343 Industries, či Halo 5: Guardians dostane podporu splitscreenu.

Celú situáciu tak musel ozrejmiť komunitný manažér Halo série, Unyshek: „Prepáčte, že musím zničiť sny niektorých, ale momentálne pracujeme výlučne na Halo Infinite a nemáme žiadne plány na aktualizáciu Halo 5 a to vrátane pridania splitscreenu. Snažíme sa momentálne zistiť, ako je možné, že sa táto scéna dostala do oznamovacieho videa, ale nie je to niečo, na čom by sme pracovali. Na druhej strane, keď som už teraz zničil vaše sny, vám chcem oznámiť, že Halo Infinite bude mať splitscreen.“

Chybu si navyše uvedomil aj Microsoft, keď pôvodné video o oznámení konzoly (čas 31:52)...

...nahradili scénou kde títo zamestnanci hrajú Halo: The Master Chief Collection, ktorý splitscreen podporuje (čas 0:42)

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk