Microsoft sa odvolal voči blokovaniu akvizície Activision Blizzard britským CMA

Microsoft sa odvolal voči blokovaniu akvizície Activision Blizzard britským CMA

 

Teraz budeme čakať.

Hovorca Microsoftu potvrdil, že spoločnosť sa odvolala voči rozhodnutiu britského regulačného orgánu CMA zablokovať akvizíciu Activision Blizzard. Urobila tak v posledný možný deň na pôde odvolacieho orgánu CAT (Competition Appeal Tribunal).

Rozhodnutie o odvolaní môže trvať šesť až deväť mesiacov a prípadu sa budú venovať traja sudcovia, ktorí sa špecializujú v tejto oblasti. Microsoft nemôže v odvolaní protestovať voči samotnému rozsudku a ich šancou na boj je tak poukázanie na procedurálne alebo analytické chyby pri vyhodnocovaní akvizície. Ak by CAT rozhodol, že odvolanie Microsoftu je oprávnené, tak celé posudzovanie posunie späť CMA na nový proces vyhodnocovania.

CMA zablokovalo akvizíciu na základe obáv z dominancie Microsoftu v oblasti herného streamovania. Tie vyjadrila aj Európska Únia, no tá po ústupkoch zo strany Microsoftu akvizíciu schválila a zároveň skonštatovala chybu pri výpočtoch podielu Microsoftu v oblasti herného streamovania zo strany CMA (ten Microsoftu prisudzoval 60-70% podielu na trhu).

Zároveň sa však stupňuje aj politický tlak na CMA. Britský premiér a aj minister financií naznačili zmenu strategického smerovania CMA a taktiež regulačnému orgánu odkázali, že musí mať na pamäti zodpovednosť za ekonomický rast krajiny, ktorá je po Brexite vo veľkých problémoch. V posledných dňoch dokonca aj sudca odvolacieho orgánu CAT skonštatoval, že CMA by malo byť viac otvorené behaviorálnym ústupkom pri posudzovaní takýchto akvizícií.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk