Prince of Persia: The Forgotten Sands

Titulný obrázok pre Prince of Persia: The Forgotten Sands

Prince of Persia: The Forgotten Sands je multiplatformová videohra z dielne Ubisoftu, ktorá vyšla 18. mája 2010 v Severnej Amerike a 20. mája v Európe. Hry znamenajú návrat k dejovej línii, ktorú začal Prince of Persia: The Sands of Time. Prince of Persia: The Forgotten Sands je názov štyroch samostatných hier s rôznymi príbehmi. Hlavná hra bola vyvinutá pre PlayStation 3, Xbox 360 a Microsoft Windows, zatiaľ čo ďalšie tri sú exkluzívne pre PlayStation Portable, Nintendo DS a Wii.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 12.6.2010
PlayStation 3 - 18.5.2010
Xbox 360 - 18.5.2010
Linux - 10.6.2010
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360
Vývojár: Ubisoft Singapore, Ubisoft Montreal
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Prince of Persia
Herný engine: Anvil
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Prince of Persia: Les sables oubliés, POP: The Forgotten Sands, POPTFSPOP: The Forgotten Sands, POPTFS
Príbeh hry:

Princ na koni prechádza púšťou, aby sa stretol so svojím bratom Malikom a naučil sa od neho niečo o vodcovstve. Keď princ dorazí do Malikovho kráľovstva, zistí, že naň útočí armáda, ktorá sa pokúša prelomiť pokladnice veľkej moci známej ako "Šalamúnova armáda". Princ vtrhne do mesta a vystopuje Malika až k pokladniciam. Tu Malikovi povie, že bojuje v prehratej bitke, a navrhne, aby sa spoľahol na poslednú možnosť, alebo bol nútený ustúpiť. Princ dôrazne namieta, ale Malik pomocou magickej pečate Šalamúnovu armádu prepustí. Šalamúnovu armádu tvorí zostava rôznych tvorov, ktoré sú všetky z piesku. Princovi aj Malikovi sa podarí získať polovicu pečate, ktorá slúži na udržanie armády, a ochráni ich pred premenou na piesočné sochy, čo je osudom zvyšku kráľovstva.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TGRAC rating 15+CERO rating BACB rating PGPEGI rating 16USK rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB