Prince of Persia: Warrior Within

Titulný obrázok pre Prince of Persia: Warrior Within

Prince of Persia: Warrior Within je videohra a pokračovanie hry Prince of Persia: The Sands of Time. Pokračuje tam, kde hra The Sands of Time skončila, a pridáva nové funkcie, konkrétne možnosti v boji. Princ má teraz možnosť ovládať dve zbrane naraz, ako aj schopnosť kradnúť zbrane svojich nepriateľov a hádzať ich. Princov repertoár bojových pohybov bol rozšírený o rôzne reťazce, ktoré hráčom umožňujú útočiť na nepriateľov komplexnejšie, než to bolo možné v predchádzajúcej hre. Warrior Within má temnejší tón ako jeho predchodca a pridáva do hry možnosť princa likvidovať svojich nepriateľov pomocou rôznych dokončovacích pohybov. Okrem schopností prevíjania, spomaľovania a zrýchľovania z filmu The Sands of Time má princ aj novú pieskovú silu: kruhovú "vlnu" piesku, ktorá zráža všetkých okolitých nepriateľov a zároveň ich poškodzuje.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Xbox - 30.11.2004
iOS - 3.6.2010
Nintendo GameCube - 3.12.2004
PlayStation 2 - 2.12.2004
PC (Microsoft Windows) - 3.12.2004
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Nintendo GameCube, iOS
Vývojár: Ubisoft Montreal
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Prince of Persia
Herný engine: Jade
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Prince of Persia: L'âme du guerrier, Prince of Persia 2, Prince of Persia: El Alma del Guerrero, Prince of Persia: Revelations, PoP WW, PoP: WW, Prince of Persia: Kenshi no Kokoro, Prince of Persia: Dusza Wojownika, Bosi Wangzi: Wuzhe zhi Xin
Príbeh hry:

Dej sa odohráva sedem rokov po udalostiach v hre Prince of Persia: The Sands of Time a princ je neustále prenasledovaný strašnou beštiou známou ako Dahaka. Princ hľadá radu u starého múdreho muža, ktorý mu vysvetlí, že ten, kto uvoľní Piesky času, musí zomrieť. Keďže princ unikol svojmu osudu, je úlohou Dahaka ako strážcu časovej osi zabezpečiť, aby zomrel tak, ako mu bolo súdené. Starec tiež rozpráva o Ostrove času, kde Cisárovná času prvýkrát vytvorila Piesky. Princ sa vydá na plavbu na Ostrov v snahe zabrániť tomu, aby boli Piesky vôbec vytvorené, čo je čin, o ktorom verí, že Dahaku upokojí. Po bitke na mori s nepriateľskými silami vedenými záhadnou ženou v čiernom sa princova loď prevráti a princ sa v bezvedomí vyplaví na breh Ostrova času. Neskôr sa prebudí a prenasleduje ženu v čiernom cez pevnosť cisárovnej času do portálu, ktorý ich oboch prenesie do minulosti. Princ zachráni ženu menom Kaileena pred zabitím ženou v čiernom, ktorej meno je Shahdee. Keďže nemôže princovi poskytnúť audienciu u cisárovnej času, ktorá je zaneprázdnená prípravami na vytvorenie Pieskov, Kaileena mu namiesto toho povie, ako odomknúť dvere do trónnej sály, v ktorej cisárovná sídli. Princ sa vydáva na cestu pevnosťou, využíva pieskové portály na cestovanie tam a späť medzi minulosťou a prítomnosťou a len o vlások unikne niekoľkým stretnutiam s Dahakou, o ktorej zistí, že nemôže prejsť cez vodu. Princ aktivuje mechanizmy v dvoch vežiach pevnosti - Záhradnej veži a Mechanickej veži - ktoré slúžia ako zámky dverí. Vráti sa do trónnej sály, aby zistil, že Kaileena je v skutočnosti samotná cisárovná času, ktorá v časovej osi predvídala, že ju princ zabije, a ktorá sa rozhodla pokúsiť vzoprieť svojmu osudu, rovnako ako to robí princ. Nastane boj a princ sa ukáže ako víťaz; zabije Kaileenu a vráti sa do súčasnosti. To, čo princa čaká, je najdramatickejší zvrat v jeho živote a začne veriť kňazovi, ktorý mu povedal: "Nemôžeš zmeniť svoj Osud! Nikto to nedokáže.." Princ sa však nemieni tak ľahko vzdať.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 16GRAC rating 18+USK rating 16ClassInd rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB