Predstavenie Playstation 5 je neoficiálne naplánované!
Fáma

Predstavenie Playstation 5 je neoficiálne naplánované!

 

Už sa šušká, kedy to bude.

Aj keď Sony už čo-to o Playstation 5 naznačilo, oficiálneho predstavenia konzoly sme sa ešte nedočkali a tento rok sa ani nedočkáme. Lenže v zákulisí sa už Sony začína horúčkovo pripravovať a niekoľko informácií sa dostalo vonku. Všetko samozrejme pod rúškom leaku, ktorý môže, ale zároveň nemusí byť pravdivý, takže je potrebné tieto informácie brať s rezervou.

Leak sa skladá z dvoch segmentov, takže v článku si rozoberieme oba. Prvý z nich sa týka nepravidelnej relácie Playstation s názvom State of Play. Už je to chvíľa, čo sme videli posledný diel, no Sony sa pripravuje na ďalší. Ten by mal byť odvysielaný 1. septembra 2019 a bude mať tri hlavné hviezdy:

  • Death Stranding
  • Star Wars Jedi: Fallen Order
  • The Last of Us: Part 2

Z Death Stranding by sme sa mali dočkať launch traileru hry a konečne by sme sa mali dočkať aj dátumu vydania The Last of Us: Part 2, ktorý by mal byť stanovený na máj 2020. Čo však Ghost of Tsushima? Vývoj vraj prebieha dobre, no vydanie hry je zatiaľ v nedohľadne a je pokojne možné, že hru uvidíme ako cross-platform vydanie na Playstation 4 a Playstation 5.

A to nás privádza k druhej časti tohto leaku. Podľa neho Sony plánuje Playstation Meeting, ktorý bude vo forme podujatia, na ktorom bude konečne svetu predstavená konzola Playstation 5. Podujatie sa uskutoční 12. februára 2020 a Sony na ňom ukáže svoju víziu budúcnosti hrania.

Konkrétny program podujatia zatiaľ nie je stanovený, no Sony už údajne oslovila veľkých vydavateľov ako napríklad Activision, Square Enix, Ubisoft a EA, aby boli jeho súčasťou.

To by však napríklad znamenalo aj to, že The Last of Us: Part 2 príde až po oficiálnom predstavení Playstation 5 a uvidíme, či sa to nejak odrazí na plánoch okolo tejto očakávanej hry.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk