Harry Potter and the Order of the Phoenix

Titulný obrázok pre Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter a Fénixov rád je piaty diel populárnej série o Harrym Potterovi. Hráči v tomto 3D dobrodružstve prevezmú kontrolu nad Harrym Potterom, ktorý čelí nebezpečenstvám piateho ročníka v Bradaviciach, vyhýba sa zlomyseľnej profesorke Dolores Umbridgeovej, buduje Brumbálovu armádu a čelí samotnému Voldemortovi, pričom proroctvo sa naďalej vyvíja. Hráči sa budú pohybovať po hrade Bradavice i mimo neho, učiť sa kúzla piateho ročníka, riešiť početné hádanky, vyhýbať sa nástrahám a dokonca dostanú možnosť hrať za bratov Weasleyovcov, Siriusa Blacka a samotného Brumbála. Všetky verzie sú rovnaké s výnimkou verzie pre Wii. Hráči môžu používať Wiimote ako Harryho prútik na zosielanie kúziel, čo umožňuje novú úroveň ovládania, aká v hre o Harrym Potterovi ešte nebola možná.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 25.6.2007
Wii - 25.6.2007
Xbox 360 - 25.6.2007
PlayStation Portable - 29.6.2007
Platformy: Wii, PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Mac, PlayStation Portable
Vývojár: Rebellion Developments, Electronic Arts
Vydavateľ: Electronic Arts
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Harry Potter
Herný engine: Bright Light Halogen
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Harry Potter und der Orden des Phönix, Harry Potter y la Orden del Fénix, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter et l'Ordre du Phénix, Harry Potter e l'Ordine della Fenice, Harry Potter 5, HP5
Príbeh hry:

Harry Potter sa vracia do Bradavíc a zisťuje, že väčšina čarodejníckej komunity popiera jeho stretnutie so zlým lordom Voldemortom. Dolores Umbridgeová, úradníčka z Ministerstva mágie, vyučuje kurzy obrannej mágie, ale mladí čarodejníci tak nie sú pripravení brániť sa proti temným silám, ktoré ich ohrozujú. Harry tajne učí ostatných študentov, ako sa brániť.

Franchise: Harry Potter
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 7ESRB rating E10+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB